wtorek, 30 kwietnia 2013

Cheklist

Obojętne jest czy będziesz nianią pracującą dorywczo czy też zwiążesz się z jedną rodziną na kilka lat. Taka lista kontrolna przyda się każdej z nas.

Każda z nas może, razem z dzieckiem, znaleźć się w sytuacji kryzysowej. Trzeba wtedy stanąć na wysokości zadania i nie ma czasu na paniczne bieganie, szukanie informacji.

Stwórz razem z rodzicami listę kontrolną, co zrobić, kogo informować w pierwszej kolejności i jakie dane są niezbędne.

To moja propozycja: 

 • numer alarmowy 112 umieść w swoim telefonie - ten numer połączy cię z dyspozytorem, który oczekuje od ciebie podstawowych informacji. On także decyduje kogo ze służb niosących pomoc poinformuje. Twoja rozmowa zostanie przekierowana we właściwe miejsce. 
 • Musisz znać nazwisko dzieci, pełne imiona i daty urodzenia oraz dokładny adres zamieszkania łącznie z drogą dojazdową, gdy jest skomplikowana
 • Musisz wiedzieć ile czasu mają rodzice na powrót do domu, to jest bardzo ważna informacja dla ciebie i ewentualnie dla lekarza
 • Powinnaś znać pełne imiona rodziców i numery telefon komórkowy 
 • Powinnaś wiedzieć czy dziecko jest uczulone na przykład na lek przeciwbólowy / to jest trudna sprawa - tak naprawdę lekarz może podać w twojej obecności środek farmakologiczny tylko w sytuacji ratującej życie /
 • Rodzice powinni wskazać zaufanych sąsiadów do których możesz zwrócić się o pomoc

 • Gdy zaistnieje sytuacja kryzysowa a zdrowie dziecka jest zagrożone powinnaś podjąć decyzje co do kolejności postępowania / powinno to być ustalone z rodzicami /. Bezpieczna dla dziecka jest następująca:
  1. Telefon pod numer 112 - po wezwaniu pomocy uzyskasz informacje jaki jest czas oczekiwania na karetkę pogotowia
  2. telefon do rodziców - poinformuj ich o wszystkim co ci wiadomo
  3. kontakt z zaprzyjaźnionymi sąsiadami .
  Gdy zaistnieje sytuacja kryzysowa a wasze bezpieczeństwo jest zagrożone powinnaś natychmiast dzwonić pod numer 112 i postępować zgodnie z instrukcjami. Na telefon do rodziców przyjdzie czas.

  Możliwe, iż osoby czytające przerażą się, na przykład odpowiedzialności lub będą sceptycznie się uśmiechać. 

  Przezorny zawsze ubezpieczony. Nikomu nie życzę aby ten tekst był sprawdzany w realu...
  Warto być przygotowanym!
  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz